Cztery kółka
Hej, hej! 🙂
Jak wam się podoba nowy wygląd bloga? (piszcie w komentarzach, bo jestem bardzo ciekawa) 😀
Wcześniejszy wystrój był bardziej taki roboczy. Decyzja o wzięciu udziału w konkursie DSP była bardzo spontaniczna, co spowodowało, że blog powstał w ciągu kilku godzin. Miał on po prostu być, ponieważ inaczej nie mogłabym wystartować. Ostatnio znalazłam troszkę czasu, aby zająć się tą częścią bloga, i oto jest! Grafikę w tle wymyślił i wykonał mój brat cioteczny. Dzięki Kamil! Wiadomo, nie dyskutuje się o gustach, ale moim zdaniem wygląda super! A wy co myślicie?
Obiecałam w ostatnim wpisie, że wrzucę coś o gadżetach IT. Dzisiaj przedstawię wam dość banalny, a zarazem użyteczny przedmiot do poruszania się po mieście. Mianowicie jest to elektryczna deskorolka. Oczywiście zaraz ktoś stwierdzi, że to nie jest żadna nowość. Owszem, elektryczne deskorolki istnieją na rynku już jakiś czas, ale przeważnie są one ciężkie.
A teraz trochę wyobraźni
Model „121C ARC AILERON SPECS” ma 76cm długości i 22cm szerokości, czyli wymiary podobne jak w standardowej deskorolce. Maksymalne obciążenie to 120kg, natomiast średnica kółek wynosi 70mm. Jednak najważniejszym aspektem jest to, że nasz gadżet waży tylko 4,3kg, ponieważ jest wykonany z włókien węglowych. Oznacza to, że ponad o połowę mniej niż inne elektryczne deskorolki, które możemy kupić w sieci. W mieście sprawdzi się idealnie, ponieważ nie zawsze mamy możliwość przejechania pewnych odcinków drogi bez przerw. Bierzemy lekką deskę w rękę i tyle!
Ciekawym dodatkiem jest wodoodporność i światełka.
Parametry
Bezszczotkowy silnik DC 5065 OUTRUNNER o mocy 1815W pozwoli nam podróżować z maksymalną prędkością 35km/h. Dość szybko, prawda? Warto dodać, że główną zaletą silnika bezszczotkowego jest wysoka trwałość i niezawodność wynikająca z wyeliminowania z konstrukcji szczotek. Szczotki są najczęstszą przyczyną awarii oraz najszybciej zużywającym się elementem mechanicznym silnika. Litowo – jonowy akumulator o pojemności 133Wh wytrzymuje 18km ciągłej jazdy. Niestety, ale konkurencja zastosowała mocniejszy akumulator, który jest wydajniejszy i starcza nawet na 25km przejażdżkę. Długość ładowania to około 1,5h godziny.
Pilot
W zestawie dostajemy pilot, czyli nasz kontroler. Działa on dzięki 2 bateriom AA, które wystarczają na zasilenie pilota od 3 do 6 miesięcy. Połączenie pomiędzy nim a deską odbywa się za pomocą radia o częstotliwości 2.4GHz. Dzięki kontrolerowi możemy jechać do przodu i do tyłu, a także hamować.
Cena deski to 5196zł.
Miłego dnia i czekam na komentarze w sprawie wyglądu bloga! 😉
Źródło:
https://www.kickstarter.com/projects/arcboardsev/121carcaileron/description
http://teslaboards.com/pl/rapido/
Pjooona! 😀
Odnośnie wyglądu bloga – jest spoko, ale ten jasnozielony do linków i buttonów jest zdecydowanie zbyt jasnozielony na białe tło i bardzo razi po oczach. Jasnoszary w sidebarze też chyba zbyt mało się odcina od tła.
Dobra, spróbuję coś pozmieniać. Dzięki za opinie! 😀
Wygląd jest super, temat tego wpisu również.
Bardzo się cieszę! 😀